jak stosowac k2so4 w akwarium

site
Nie każ mi być taką, jak ty.
. Ilość ta spokojnie wystarczy na 2 miesiące normalnego stosowania w 100l akwarium. Większość soli po rozpuszczeniu w wodzie ma bardzo krótki . Jedyną rzeczą jaką stosuje w tym okresie jest k2so4. Oświetlenie akwarium zaczynam od 5 godzin i zwiększam je o 1 godzinę tygodniowo.

Przy zastosowaniu równych ilości k2so4 i Symfonii złotej (wagowych) otrzymujemy stężenie k+ ok. 4 ppm (Fe= 0. 1 ppm)-10 ppm (Fe= 0. 28 ppm). Stosując.

Zestaw nawozÓw: Cu, Fe, Mn, Zn, Mo, kno3, k2so4, MgSO4. zestaw nawozÓw: Cu. Zdjęcie drugie przedstawia moje akwarium, w którym stosuje własnie te nawozy.

Zazwyczaj stosuje się dawki od kilku do kilkunastu ppm na tydzień. w akwariach roślinnych, w których nie podaje się tego pierwiastka istnieje duże.

. i poszukiwany nawoz ktory stosuje sie w uprawie roslin akwariowych, jakim jest symfonia zlota. Licytujesz wiec 300 gram Symfonii Zlotej, oraz 150 gram k2so4: 1-2ml roztworu na 10l wody w akwarium. k2so4 (siarczan potasu):. Akwarium które ma 375 litrów wody. Mieszam k2so4 50gram w 500 ml wody. Aby otrzymać stężenie około 15 ppm potasu muszę dodać do wody w akwa:

Jakkolwiek, stosowanie tego środka w docelowych akwariach z rybami. Przez fachowców z forum o akwariach roślinnych. K2so4 (potas) oraz MgSO4 podobnie.


Do tej pory lałem tylko k2so4 i EasyCarbo. Pierwszym gatunkiem krewetek który zawitał w akwarium jest Neocaridina heteropoda var. Blue" Blue Pearl" Już podpiąłem nowy filtr (Fluval 405) oraz zacząłem stosować EasyCarbo w. w silnie oświetlonych akwariach nawożonych co2 (nawet tych z dużą obsadą. źródłem potasu jest siarczan potasu (k2so4) oraz chlorek potasu (KCl). Mogą się one pojawić jedynie w przypadku stosowania dużych domieszek.
Od stycznia 2009r stosuję: Codziennie podawany zestaw mikroelementów. Po podmianie Chelat Fe oraz k2so4 i MgSO4 w proporcji 1: 1: 1 tak, by uzyskać Fe na.


Podłoże torf, k2so4, ziemia kwiatowa osmocote z nawozami długoterminowymi, wszystko przykryte żwirem. a co do low-tech, to ja stosuje inne rozwiązanie.

. Easycarbo można stosować zarówno z jak i bez profesjonalnej instalacji co2. Nawozy sprzedaję ponieważ rezygnuję chwilowo z jednego akwarium i nawozy. 2g Fe i 10g k2so4 (wszystko już przygotowane do rozpuszczenia) . Akwaria 90cm i większe wymagają systemów przeznaczonych dla dużych zbiorników. Wybór cylindra. Do podawania co2 można stosować małe.


All right reserved.
© Nie każ mi być taką, jak ty. & Zdrowie